Jak się zmotywować do konkurencji z otyłościąPonadplanowe kilogramy powodują, że nasz stan psychiczny ulega pogorszeniu. Ogarnia nas apatia , marazm i bierność do wszystkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze widywania się w gronie przyjaciół. 

Dopada nas obawa przed tym co pomyślą o nas znajomi. Należy więc odchudzić się. Pierwszym czynem prowadzącym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład nowa bielizna, nowe buty, wycieczka w wymarzone miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze lepsze usposobienie, komplement znajomych czy adoracja w oczach innych ludzi . W jaki sposób więc przygotować się do walki z nadwagą?

weihnachtssprüche kurz

1. Primo pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Intencje Twojej znajomej nie są Twoim marzeniem. Pomyśl co daje Ci tak silną chęć walki z otyłością?

2. Zezwalaj sobie na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia celu nigdy nie jest prosta. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie gdy osiągniesz cel. To pomoże Ci przeżyć w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i nagradzaj nawet za małe osiągnięcia. Tylko nie węglowodanami. Pozwól sobie na bilet do kina, wizyta w SPA, krawat .

5. Znajdź kolegę, z którym możesz ścigać się. Waszym celem będzie, kto prędzej schudnie konkretną liczbę kilogramów. Konkurowanie przeważnie pomaga wytrwać i osiągnąć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją drogę jeszcze raz.