Jak urządzić zabawę urodzinową dla dziecka?Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani dołożyć wszelkich starań, aby był to dzień szczególny, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Dobrym pomysłem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie należy przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy dziecko jest fanem jednej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, by na przyjęciu pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na przebraniach, ale zdecydować się także na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także zabawy powinny odnosić się do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

alles gute zum geburtstag text

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym pomysłem może okazać się również zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się tylko do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz także wyglądają wyjątkowo ładnie). Warto zapewnić również na słodkie przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – warto przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie imprezy odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe dobrze przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na imprezę.